м Київ, вул.Володимирська, 11

+38 (096) 17 17 117

Пн - Сб 9:00 - 20:00

Нд вихідний

м. Біла Церква, вул. Польова, 50

+38 (097) 39 85 786

Пн - Сб 9:00 - 20:00

Нд вихідний

Наші роботи
ЗАПИСАТИСЯ

м Київ, вул.Володимирська, 11

+38 (096) 17 17 117

Пн - Сб 9:00 - 20:00

Нд вихідний

м. Біла Церква, вул. Польова, 50

+38 (097) 39 85 786

Пн - Сб 9:00 - 20:00

Нд вихідний

Лікування зубів

Найчастіше причиною зубного болю і звернення до лікаря-стоматолога є карієс. Так називають процес руйнування емалі і твердих тканин зуба, який без лікування прогресує і поширюється вглиб. Давайте розберемося, які причини утворення карієсу, якими можуть бути ймовірні ускладнення і найголовніше, які існують методи лікування цієї недуги.

и
м
л

Чому з'являється карієс?

У роті людини живе безліч бактерій – вже через кілька годин після прийому їжі і ретельної чистки зубів кількість різних мікроорганізмів в ротовій порожнині може сягати мільйона! Саме ці мікроби, активно прилипають до поверхні зубів, є головною причиною карієсу. Завдання-максимум кожної людини, яка турбується про власне здоров’я, – звести до мінімуму фактори, що сприяють розмноженню бактерій. Досягти цієї мети можна, виконуючи прості, але дієві рекомендації:

 • ретельно чистити зуби двічі на добу, використовуючи чисту зубну щітку, нитку і ополіскувач;
 • включити в раціон харчування більше твердих сирих овочів і скоротити кількість вуглеводів;
 • стежити за наявністю у власному раціоні необхідних вітамінів і мінералів (особливо фтору, фосфору і кальцію);
 • підвищувати загальний імунітет, ведучи здоровий спосіб життя;
 • вчасно міняти зубну щітку.

Якщо незважаючи на всі зусилля, карієс вже з’явився і доставляє вам дискомфорт, потрібно звернутися до лікаря. Чим швидше ви прийдете на прийом до стоматолога – тим більш простим, недорогим і безболісним буде ваш «ремонт зуба». Зволікати з візитом і боятися болю не варто. На сьогоднішній день анестезія в стоматології досягла високого рівня розвитку, що робить лікування карієсу на будь-якій стадії абсолютно безболісним.

r
v

Показання та протипоказання

Навіть якщо ви не відчуваєте болю, але помітили зміну кольору емалі або будь-які потемніння на поверхні зуба – це пряме показання до лікування у стоматолога. Не бійтеся здатися недовірливим або дивним, приходячи до лікаря лише з візуальними ознаками хвороби. Серед візуальних свідчень також виділяють відколи емалі і видимі темні щілини, розташовані по краю пломби (ознака вторинного карієсу).
Звертаючись до лікаря на ранніх стадіях, коли зміни ще не болять, пацієнт істотно скорочує термін і вартість лікування карієсу.
До тактильних показань відносять болючу реакцію на прийом гарячої, холодної, солодкої або солоної їжі, а також больові відчуття різного ступеню.

Важливо відзначити, що для лікування карієсу існують протипоказання, а саме:

 • перший і третій триместри вагітності;
 • гострі респіраторні захворювання, герпес у стадії загострення;
 • гостра стадія пародонтозу, що супроводжується сильною кровотечею ясен.

Стадії розвитку і методи лікування карієсу

Щоб вибрати правильну методику лікування, перш за все, необхідно провести ретельну діагностику. Так, ступінь ураження зубів карієсом може бути початковою, середньою та глибокою. У першому випадку на поверхні зуба спостерігаються невеликі потемніння, шорсткості і осередки демінералізації зубної емалі. Іншими словами, є лише маленька плямка на емалі, яка не проходить до зубних тканин.

На середній стадії карієс вражає шар дентину під емаллю, створюючи порожнини. Що стосується глибокого карієсу, під ним мають на увазі поширення інфекції глибше шару дентину – на цій стадії часто виникають ускладнення.

Якщо карієс на ранній стадії і тканини зуба ще не уражені, можна обійтися без пломбування і бору, використовуючи для лікування технологію інфільтрації ICON. Під час процедури пацієнту наносять на зуби спеціальний препарат, який руйнує кариозную область. Далі на поверхню наноситься смола, що імітує зубну емаль.

При середньому ступені ураження зуба, показана установка пломби. Цей процес включає:

 1. очищення емалі від зубного нальоту;
 2. місцеву анестезію;
 3. висвердлювання пошкодженої емалі і каріозних тканин;
 4. ізоляцію зуба від попадання слини і медикаментозну обробку;
 5. пломбування – обробку гелем, поетапне накладення матеріалів і моделювання з урахуванням прикусу і форми зубів;
 6. полірування поверхні пломби.

Після полірування у пацієнта не повинно бути дискомфорту при змиканні зубів. Якщо ви відчуваєте, що на краях пролікованого зуба залишилися надлишки матеріалу, повідомте про це лікаря і фахівець вирішить проблему за кілька секунд.

При досягненні карієсом рівня пульпи і зубного нерву, однієї пломбою вже не обійтися і цілком можливо, що знадобиться лікування каналів зубів. Для складання плану лікування в даному випадку необхідно обстеження і консультація фахівця.

r
v

Види пломб

За виглядом і властивостями матеріалів виготовлення розрізняють цементні, пластмасові, керамічні, склоіномірні, металеві та фотополімерні пломби. Найбільш поширені цементні і фотополімерні зразки.

Цементні пломби на данний момент практично не використовуються, оскільки дають швидку усадку і досить часто провокують виникнення вторинного карієсу. Єдиний плюс такої пломби – низька ціна. Однак варто розуміти, що цементна пломба тендітна і ненадійна, змінювати її доведеться часто.

Фотополімерні пломби або пломби світлового затвердіння вважаються кращим варіантом для дорослих пацієнтів, оскільки відрізняються мінімальної усадкою і довгим терміном служби (від 5 до 10 років). Для затвердіння пломби використовується спеціальне обладнання – галогенова лампа.

Лікування молочних зубів

Багато батьків нехтують лікуванням молочних зубів дитини, вважаючи цю процедуру необов’язковою. А даремно. Адже недбалість в цьому питанні може спричинити серйозні стоматологічні проблеми в дорослому віці – погано розвинена щелепна кістка, неправильний прикус, захворювання ясен, випадання зубів, тощо.

Тому лікування зубів дітям необхідно так само, як і дорослим. Якщо ви помітили на поверхні дитячого зубика темні плями, це перший прояв каріозних змін. Зверніться до лікаря якомога раніше, і для лікування досить буде використання ремінерализуючої пасти.

Лікування карієсу, який проник в глибокі шари зубних тканин, здійснюється за допомогою бору, так само, як у дорослих. Наркозом в таких випадках, як правило, служать спеціальні гелі, які добре знеболюють область зуба і не заподіюють дитині психологічних травм від відвідування кабінету стоматолога.

На вибір методики лікування впливає стадія розвитку каріозного процесу. Пломбування зубів у дітей здійснюється пломбами останнього покоління з високим рівнем стійкості до жувальних навантажень.

Батькам варто знати, що лікування дитячих кореневих каналів значно відрізняється від схеми лікування дорослих пацієнтів. Голок боятися не потрібно, в цьому випадку вони не використовуються дитячими стоматологами. Лікар здійснить чистку дентину і пульпи від карієсу і завдасть пасту, яка призведе до загибелі нерву. А вже під час наступного відвідування стоматолог проведе очищення зуба, введе бактерицидну ліки і поставить пломбу.

r
v

Вартість послуг

Ціни на лікування карієсу залежать від стадії захворювання та обраної методики лікування. До консультації фахівця ви можете ознайомитися з розцінками на різні види пломб і підібрати для себе найбільш прийнятний варіант. Але в будь-якому випадку кращим рішенням буде звернення до стоматолога. Лікар проведе первинний огляд, при необхідності зробить знімок, поставить діагноз і складе індивідуальний план лікування.

Звертаючись в нашу клініку, пацієнти можуть розраховувати на ввічливість, високу кваліфікацію, чесність, професійні поради лікарів-стоматологів та якісне безболісне лікування. Ми приймаємо пацієнтів будь-якого віку і завжди раді бачити на консультаціях літніх людей і дітей.

Наші щасливі клієнти

СТОМАТОЛОГІЯ БІЗНЕС-КЛАСУ. МИСТЕЦТВО ТУРБОТИ І КРАСИ.
Богдан
Встановлення вінірів
Анна
Встановлення вінірів
Юлія
Встановлення вінірів
diamond

ДЛЯ ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ

Будемо раді відповісти на всі Ваші запитання.